JAKI WYBRAĆ LOKALIZATOR I DO CZEGO MOŻNA GO ZASTOSOWAĆ?

By admin

Jaki wybrać lokalizator i do czego można go zastosować?

     W dobie postępującej technologii i rozwoju elektroniki mamy możliwości zdalnej kontroli, pilnowania swoich przedmiotów, czy też nadzoru nad bliskimi nam osobami. Nasuwa się jedno pytanie jakie lokalizator wybrać, aby sprostał naszym oczekiwaniom oraz służył nam długimi latami nie obciążając naszej „kieszeni”, czyli aby był tani w użytkowaniu.

W tym artykule przedstawię kilka modeli lokalizatorów z opisem ich zastosowania oraz możliwości działania.

  Zawsze powinniśmy na wstępie określić do czego nam jest potrzebny taki lokalizator, czy ma on służyć do ochrony naszego pojazdu, maszyny, rzeczy ruchomych( np. walizka w podróży), czy może ma on nam służyć do nadzoru nasz naszymi bliskimi: osoby starsze, dzieci, zwierzęta, itp.

LOKALIZATORY Z WŁASNYM ZASILANIEM AKUMULATOROWYM BEZ ABONAMENTU:

 Są to lokalizatory, które posiadają niezależne zasilanie akumulatorowe ( wbudowany własny akumulator- zazwyczaj litowo-jonowy o pojemnościach od 1000 do 20000mAh, co pozwala na użytkowanie takiego lokalizatora przez długie lata, biorąc oczywiście pod uwagę okresową konieczność ładowania takiego lokalizatora. Bardzo wielką zaletą takich lokalizatorów jest ich niezależność od źródła napięcia, co pozwala na ukrycie ich niemalże w każdym miejscu i o każdej porze. Dodatkowo lokalizatory te posiadają funkcję automatycznego przechodzenia w tryb standby, co uniemożliwia ich wykrycie poprzez detektory używane przez złodziei.

Specyfikacja poszczególnych modeli:

LOKALIZATORY Z WŁASNYM ZASILANIEM AKUMULATOROWYM :

AlarmZone AZ20000-4G, AZ20000G, AZ12000W, AZ10000G, AZ6000GAZ5000G – są to lokalizatory z tzw. niezależnym zasilaniem akumulatorowym, niewykrywalne przez detektory, mające najczęściej zastosowanie w autach, motocyklach, ciężarówkach, kontenerach, maszynach budowlanych oraz różnego rodzaju obiektach i maszynach bez konieczności posiadania zasilania akumulatorowego. Posiadają możliwość ustawienia 3 trybów pracy – wybudzenie po wykrytym ruchu – częstotliwość odświeżania pozycji od 10 sekund do 40 min., praca w trybie czuwania i wybudzenie na żądanie oraz 3 tryb praca ciągła 24h / dobę.

Który z tych modeli jest najodpowiedniejszy? 

Wszystko zależy od tego jak często chcemy ładować taki lokalizator i gdzie chcemy je użytkować. Różnica polega na zastosowanym w nich akumulatorze, no i co za tym idzie rozmiarze lokalizatora oraz na obsługiwanych pasmach sieci GSM/GPRS.

Lokalizator AZ20000G jest idealnym rozwiązaniem jeżeli chcemy zabezpieczyć swoje auto i mieć spokój z ładowaniem lokalizatora przez kilka miesięcy( czas czuwania do 240 dni- tryb standby), AZ12000W, jeżeli zależy nam na pracy około 2 m-cy bez konieczności ładowania; jeżeli chcemy ładować lokalizator nieco częściej, tj. raz na 4-6 tygodnie, wówczas warto zainteresować się lokalizatoremAZ10000G, jeżeli ładowanie raz na 2-3 tygodnie nie sprawi nam trudności to wybrać możemy AZ6000G. Lokalizator AZ5000G charakteryzuje się bardzo dokładnym pozycjonowaniem i posiada przycisk funkcyjny SOS.

Jeżeli planujemy podróże po krajach Unii Europejskiej lub poza Unię najlepiej jest wybrać urządzenia 4G – z racji rozwijającej się technologii sieci komórkowe stopniowo wyłączają i w przeciągu najbliższych lat wyłączać będą sieci 2i 3G dlatego myśląc perspektywicznie zalecamy wybór lokalizatorów z oznaczeniem 4G/LTE, np. AZ20000-4G, CJ18000-4G

*AlarmZone CJ6000A, CJ1200B, CJ24000C, CJ18000-4G – są to lokalizatory z tzw. niezależnym zasilaniem akumulatorowym, niewykrywalne przez detektory, mające najczęściej zastosowanie w autach, motocyklach, ciężarówkach, kontenerach, naczepach, przyczepach, maszynach budowlanych, łodziach, jachtach oraz różnego rodzaju obiektach i maszynach bez konieczności posiadania zasilania akumulatorowego. Posiadają możliwość ustawienia 3 trybów pracy – wybudzenie po wykrytym ruchu – częstotliwość odświeżania pozycji od 5 sekund do 40 min., praca w trybie czuwania i wybudzenie na żądanie oraz 3 tryb praca ciągła 24h / dobę. Lokalizatory AlarmZone z serii CJ są odporne na zachlapania oraz są pyłoodporne.

Który z tych modeli jest najodpowiedniejszy? 

Wszystko zależy od tego jak często chcemy ładować taki lokalizator. Wszystkie modele oparte są o ten sam gps chip: MT2503D oraz gsm chip: mtk6261. Różnica polega na zastosowanym w nich akumulatorze, no i co za tym idzie rozmiarze lokalizatora.

Lokalizator CJ24000C jest idealnym rozwiązaniem jeżeli chcemy zabezpieczyć swój obiekt i mieć spokój z ładowaniem lokalizatora przez kilka miesięcy( czas czuwania do 240 dni- tryb standby, czas pracy przy 60 sekundowym odświeżaniu -do 90 dni ), jeżeli chcemy ładować lokalizator nieco częściej, tj. raz na 4-6 tygodnie, wówczas warto zainteresować się lokalizatorem CJ12000B.

Uwaga! Ogromną zaletą lokalizatorów serii CJ jest to, iż jako jedyne na rynku posiadają najdokładniejsze pozycjonowanie- dokładność niemalże w punkt.

*AlarmZone AZ12000W, AZ6000W – są to lokalizatory z tzw. niezależnym zasilaniem akumulatorowym, niewykrywalne przez detektory, mające najczęściej zastosowanie w autach, motocyklach, ciężarówkach, kontenerach, maszynach budowlanych, łodziach, jachtach, skuterach, ulach oraz różnego rodzaju obiektach i maszynach bez konieczności posiadania zasilania akumulatorowego. Posiadają możliwość ustawienia 3 trybów pracy – wybudzenie po wykrytym ruchu – częstotliwość odświeżania pozycji od 10 sekund do 40 min., praca w trybie czuwania i wybudzenie na żądanie oraz 3 tryb praca ciągła 24h / dobę.

Który z tych 2 modeli jest najodpowiedniejszy? 

Wszystko zależy od tego jak często chcemy ładować taki lokalizator. Wszystkie 3 modele oparte są o ten sam gps chip: MT2503D oraz gsm chip: mtk6261. Różnica polega na zastosowanym w nich akumulatorze, no i co za tym idzie rozmiarze lokalizatora.

Lokalizator AZ120000W jest idealnym rozwiązaniem jeżeli chcemy zabezpieczyć swój obiekt, który jest narażony na pracę w trudniejszych warunkach i mieć spokój z ładowaniem lokalizatora przez kilka miesięcy( czas czuwania do 180 dni- tryb standby), jeżeli chcemy ładować lokalizator nieco częściej, tj. raz na 2-4 tygodnie, wówczas warto zainteresować się lokalizatorem AZ6000W.

*AlarmZone CJ1200 – jest to lokalizator przeznaczony praktycznie na każdą sytuację, zarówno do torebki/plecaka, do samochodu, roweru, czy też zwierzaka. Posiada wbudowany bardzo dobry chip-MT2503D, który pozwala na bardzo dokładne pozycjonowanie z zachowaniem oszczędności baterii. Małe rozmiary zapewniają możliwość stosowania zarówno w przypadku psów, zwierząt gospodarstwa domowego, jak i kotów. Jest to jeden z nielicznych na rynku światowym lokalizator z automatyczną funkcją uzbrajania i alarmowania poprzez SMS-a o wykrytym ruchu.

Podsumowanie:

    Jeżeli chcesz zabezpieczyć przed złodziejem do swoje auto, przyczepę, maszynę polecam lokalizatory z największymi akumulatorami AlarmZone AZ20000G, lub AlarmZone CJ24000C. Są to obecnie jedne z najlepszych na rynku lokalizatorów z niezależnym zasilaniem charakteryzujące się bardzo dobrą dokładnością oraz niezawodnością i brakiem możliwości wykrycia przez detektory. Jedynym minusem tych lokalizatorów jest ich wymiar, w przypadku AZ20000G jest to 120x65x50mm, w przypadku AlarmZone CJ24000C – 105x64x46mm

    W przypadku chęci zabezpieczenia łodzi, jachtu, uli, przedmiotów narażonych na większe ryzyko zachlapania wodą, lub zapylenia, czyli pracę w trudnych warunkach, polecam lokalizatory AZ12000W, AZ6000W, CJ6000A, CJ12000B, CJ24000C.

     Jeżeli chcesz zabezpieczyć jakieś przedmioty ruchome, np. walizka, torba i inne przedmioty, które nie mają zbyt dużo miejsca na umieszczenie dużego lokalizatora w 100% oczekiwania Twoje spełni AZ5000G, lub CJ1200.

 Moim osobistym faworytem są lokalizatory AlarmZone CJ24000C, CJ18000-4G, AlarmZone AZ12000W oraz AZ20000G, AZ20000-4G – ogniwa zastosowane w tych lokalizatorach są po prostu nie do wyczerpania, a dokładność dosłownie w punkt. Możliwość ustawienia alarmów wibracyjnych, bramek bezpieczeństwa oraz ogromna ilość innych dodatkowych funkcji tych lokalizatorów w połączeniu z dożywotnim dostępem do serwera i aplikacji, bez żadnych abonamentów, czyni te lokalizatory jednymi a najlepszych na rynku.

LOKALIZATORY PODŁĄCZANIE POD NAPIĘCIE AKUMULATOROWE, BEZ ABONAMENTU:

*AlarmZone AZ370G – jest to lokalizator jeden z najlepszych dostępnych na rynku lokalizatorów podłączanych pod zasilanie akumulatorowe o napięciu w przedziale 9-100V, czyli można je zastosować w każdym aucie, maszynie, elektrycznym pojeździe, hulajnodze, rowerze, czy też łodzi z napędem silnikowym. Lokalizator charakteryzuje się niesamowitą dokładnością – odświeżanie sygnału już od 5 sekund. Cała gama ustawień, raportów i zabezpieczeń czyni ten lokalizator wyjątkowym i jednym z najlepszych zarówno do użytku komercyjnego jak i prywatnego. Do tego w wersji AZ370G+ dostajemy również przekaźnik odcięcia paliwa, co pozwala nam na zabezpieczenie auta przed kradzieżą poprzez zdalne odcięcie dopływu paliwa.

*AlarmZone AZ200-4G – jest to lokalizator jeden z nielicznych na rynku lokalizatorów 4G/LTE podłączanych pod zasilanie akumulatorowe o napięciu w przedziale 10-100V, czyli można je zastosować w każdym aucie, maszynie, elektrycznym pojeździe, hulajnodze, rowerze, czy też łodzi z napędem silnikowym. Lokalizator charakteryzuje się niesamowitą dokładnością – odświeżanie sygnału już od 5 sekund. Cała gama ustawień, raportów i zabezpieczeń czyni ten lokalizator wyjątkowym i jednym z najlepszych zarówno do użytku komercyjnego jak i prywatnego. W zestawie otrzymamy również przekaźnik odcięcia paliwa, co pozwala nam na zabezpieczenie auta przed kradzieżą poprzez zdalne odcięcie dopływu paliwa, mikrofon do prowadzenia nasłuchu oraz przycisk SOS – do wezwania pomocy w nagłej potrzebie.

Podsumowanie: 

Jeżeli szukasz najlepszego lokalizatora do swojego auta z niezależnym zasilaniem akumulatorowym, na którym z pewnością się nie zawiedziesz polecam lokalizatory AZ20000G, AZ12000W i CJ24000C, CJ12000B. 

Jeżeli planujesz wycieczki zagraniczne i myślisz przyszłościowo, najlepszym wyborem będzie zakup lokalizatora 4G/LTE, np: AZ20000-4G, CJ18000-4G, lub AZ200-4G

Jeżeli szukasz lokalizatora do Floty: transportu międzynarodowego, wypożyczalni, itp. polecam lokalizatory AZ200-4G, lub AZ110-3G.